Wypełniony dobrą energią, serduszkami i słodyczą tydzień zamykamy wraz z piątkiem 13go, dniem dbania o siebie, a my zajmowaliśmy się tym nie tylko dziś, ale już od poniedziałku. Z przejęciem pracowaliśmy nad naszym pierwszym integracyjnym wydarzeniem, na które zaprosiliśmy Przyjaciół z Kątów, zabawa była przednia! Ale o tym opowiemy w osobnym poście 😉 Planowaliśmy na ten szczególny dzień, jak wykonać dekoracje, które sprawią, że nasz Dom zamieni się w karnawałową salę balową, więc w ruch poszły nożyczki, bibuła i kreatywne pomysły a efekty stały się powodem satysfakcji i zbijanych piąteczek z pięknie wykonanej pracy😊 Żeby nie zabrakło nam kondycji, ćwiczyliśmy taneczne kroki, sekwencje ruchowe, które tak nas porwały, że już nie tylko na sali rehabilitacji, ale wszędzie gdzie znaleźliśmy kawałek podłogi i czasu, poddawaliśmy się muzyce. W tym tygodniu, kiedy każda refleksja krąży wokół rzeczy ważnych, bliskich nam osób i różnych rodzajów miłości, rozmawialiśmy o tym wszystkim, co dla nas istotne, a ludzi, szczególnych naszym sercom, chcieliśmy obdarować miłością, ukrytą w kartce, nad którą pracowaliśmy. Na biblioterapii wybraliśmy się w chłodną podróż do świata Inuitów, ale nie wpłynęło to na gorącą atmosferę naszych zajęć. Nie można zapomnieć o miłości, wkładanej w codzienne aromatyczne potrawy, którymi obdarza nas pracownia kulinarna, najpierw porywając nas na zakupy, by następnie zabierać nasze zmysły w niesamowity świat smaków, kształtów, kolorów i struktur. Przy tych wszystkich aktywnych dniach, pamiętaliśmy by cieszyć się z drobnych rzeczy, które budują przecież piękną całość: uśmiechów, życzliwości, gestów, zabawy, które uprzyjemniają wspólny czas. Oczywiście pamiętaliśmy, jak zawsze o dbaniu o nasze przestrzenie, treningach higienicznych, stałych punktach programu, porządkujących każdy dzień. Świętowania nie zabrakło nam także przy okazji urodzin jednego z podopiecznych, dlatego też głośne „Sto lat” wypełniło nasz Dom a witaminowa sałatka urodzinowa było kropką nad i niespodzianek. A takową sprawił nam jeden z podopiecznych, który zadbał o piękne róże, zarówno dla koleżanek i kolegów, jak i dla kadry z okazji Walentynek. Serca nam szybciej zabiły ze wzruszenia😊 Mówi się, że miłość to nie tylko trzymanie się za ręce. To bycie wsparciem, gdy świat wydaje się zbyt trudny, i wspólne świętowanie każdej, nawet najmniejszej radości, a my właśnie tym zajmujemy się, będąc razem i tego życzymy wszystkim! Do zobaczenia 😊