Grafika zajawki
Witamy!
Uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy
w Siechnicach serdecznie Was pozdrawiają i jednocześnie przypominają o zachowaniu ostrożności w okresie zwiększonej zachorowalności na grypę. Zachęcamy do dbania o siebie — picia ciepłej herbaty z miodem i malinami, odpoczynku pod ciepłym kocykiem oraz wiary w to, że jutro będzie lepiej. Pamiętajcie, by ubierać się odpowiednio do pogody, wysypiać się i nie udawać bohaterów, zdrowie jest zdecydowanie najważniejsze. My również staramy się przestrzegać tych zasad — dbamy o siebie, zdrowo się odżywiamy i pijemy dużo płynów. A teraz czas na krótką relację
z tego, co działo się u nas w minionym tygodniu. Każdego dnia rozwijamy naszą działalność o nowe aktywności. W tym tygodniu było dużo radości i ruchu — tańczyliśmy, słuchaliśmy muzyki oraz ćwiczyliśmy kondycję w ramach przygotowań do zbliżającego się karnawału. W pracowni kulinarnej przygotowywaliśmy pyszne potrawy i chętnie sięgaliśmy po owoce. Zanim jednak powstały smakołyki, uczestnicy wzięli udział w zakupach realizowanych
w ramach treningu budżetowego. W pracowni gospodarstwa domowego utrwalaliśmy nawyki higieniczne, natomiast w pracowni arteterapii tworzyliśmy dekoracje na zabawę karnawałową
i dobieraliśmy kolory odpowiadające naszym nastrojom. Wykonaliśmy także pierwszą w tym roku kartkę okolicznościową. Nie zabrakło również świętowania — urodziny Agaty uczciliśmy radosnym i głośnym „Sto lat!”. Pilnie pracowaliśmy także
w pracowni biblioterapii, gdzie poznawaliśmy synonimy i antonimy, czytaliśmy teksty oraz odkrywaliśmy nawzajem swoje umiejętności. Chwilę wytchnienia przyniósł seans filmowy,
a w pracowni rehabilitacji aromaterapia, która wypełniła salę pięknymi zapachami, dzięki temu ćwiczenia mięśni oraz funkcji manualnych stały się jeszcze przyjemniejsze. Na tym kończymy naszą relację i zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń w nadchodzącym tygodniu.
A będzie się działo! Przed nami Pierwszy Integracyjny Bal Karnawałowy. Serdecznie zapraszamy i gwarantujemy — nudy nie będzie!