Grafika zajawki
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich wraz z Filią w Siechnicach wita swoich Sympatyków, zamieszkujących głównie wschodnią i południową część Powiatu Wrocławskiego. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z działalnością naszej nowej placówki – Filii w Siechnicach. Jej oficjalne otwarcie nastąpi już wkrótce, jednak już teraz chcielibyśmy przybliżyć Państwu początki naszej pracy. Naszą działalność rozpoczęliśmy od przyjęcia i serdecznego powitania Uczestników Domu.W pracowni społecznej odbyła się wzajemna autoprezentacja, dzięki której poczuliśmy się bardziej otwarci i zmotywowani do wspólnej pracy. Nad procesem adaptacji czuwali psycholodzy, prowadząc indywidualne konsultacje, które pomogły rozpoznać i wyrazić emocje związane z nowym miejscem oraz nowymi osobami. Stopniowo zapoznajemy się
z treningiem higienicznym oraz zasadami utrzymania czystości w naszym Domu w ramach zajęć pracowni gospodarstwa domowego. Pracownia arteterapii przygotowała nas do kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednocześnie zachęcając do twórczych działań plastycznych. Pracownia kulinarna zadbała nie tylko o pokarm dla ciała, ale również o przyjemność dla zmysłów w postaci słodkich przekąsek. Z kolei pracownia fizjoterapii przeprowadziła pierwsze ćwiczenia przed przyszłymi, regularnymi zajęciami ruchowymi. Nasze pierwsze kroki uwieczniliśmy na fotografiach – nawiązując do sportowych doświadczeń, można powiedzieć, że rozgrzewkę mamy już za sobą
.