Za nami kolejne intensywne dni, które upłynęły pod znakiem świętowania, nauki i twórczej pracy. Zanim rozpoczniemy weekendowy odpoczynek, zerknijcie, co się u nas działo. Choć wciąż pamiętamy o obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w tym tygodniu szczególną uwagę poświęciliśmy naszym jubilatom. Ani i Pawłowi życzymy dużo zdrowia, radości i samych tak pięknych chwil, jak te w dniu urodzin!
W naszych pracowniach praca wrzała! Skupiliśmy się na praktycznych umiejętnościach, które ułatwiają codzienne życie: oswoiliśmy parownicę, ćwiczyliśmy planowanie zakupów i liczenie pieniędzy. Wspólnie zadbaliśmy też o porządek we wszystkich naszych przestrzeniach. Jeśli chodzi o bardziej twórcze zajęcia, mamy za sobą stworzenie autorskiej historii pt. „Strażnik lasu”, wykonanie unikalnych kartek okolicznościowych oraz tablic tematycznych. Poza tym z zapartym tchem śledziliśmy relacje z 36. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „Fantasy” – niezwykłego przeglądu teatrów osób z niepełnosprawnościami. W pracowni rehabilitacyjnej bezsprzecznie królowała gra w bule, a w kuchni – podczas warsztatów kulinarnych – przenieśliśmy się do słonecznego Meksyku. Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały tydzień! Życzymy Wam regenerującego wypoczynku i do zobaczenia w poniedziałek!